Pisząc z prędkością 150 znaków na minutę marnujesz czas! Pisząc bezwzrokowo zwiększysz prędkość pisania nawet czterokrotnie. Zobacz, jak w krótkim czasie osiągnąć niesamowite efekty.
Prawidłowa postawa
Podstawą bezwzrokowego pisania jest właściwa postawa. Patrząc na klawiaturę, mimowolnie pochylasz się. Pracując w takiej pozycji przez dłuższy czas narażasz się na skutki zdrowotne. Zamiast tego odchyl się i patrz na ekran. Nie tylko unikniesz wad postawy, ale także praca stanie się znacznie wygodniejsza.
Nowy nawyk
Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze wymaga korzystania z palców w zupełnie odmienny sposób. Większość ludzi obsługuje klawiaturę dwoma palcami, mając ich przecież dziesięć. Zatem 80% ręki jest nieużywana!
Zauważyłeś zapewne, że na klawiszach „f” oraz „j” znajdują się wypustki. Jeśli zastanawiasz się, do czego służą, śpieszymy z odpowiedzą. Pomagają we właściwym ułożeniu palców. Palce prawej ręki (z wyjątkiem kciuka) układamy na klawiszach „a”, „s”, „d” oraz „f”, lewej zaś na „j”, „k”, „l” oraz „;”. Kciuki obsługują alty oraz spację. Z tego położenia palce będą przemieszczały się na przypisane im klawisze, a następnie wracały do punktu początkowego. W ten sposób w pisanie zostaną zaangażowane całe dłonie, co znacząco zwiększy tempo pracy.
Gdzie się uczyć
Kluczem do sukcesu jest regularna praktyka. Zalecane jest co najmniej 15 minut dziennie, ale im więcej, tym lepiej. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kursu najwyższej jakości, który zagwarantuje Ci poprawne opanowanie tej umiejętności.