Jak i dlaczego należy dbać o skórę?

Jeśli nie rozumiesz, dlaczego należy nakładać na twarz różne mieszanki, chętnie Ci to wyjaśnimy. Pielęgnacja skóry nie jest pracą skomplikowaną. Wystarczy określić podstawowe potrzeby skóry i je zaspokoić. Można też zastosować podstawową profilaktykę, która nie pogorszy sytuacji, a raczej stanie się zdrowym nawykiem.

Pielęgnacja twarzy w kilku prostych krokach

Ochrona przeciwsłoneczna

Nie ulega wątpliwości, że SPF jest niezbędny dla zdrowia skóry, ponieważ uszkodzenia słoneczne są głównym czynnikiem przedwczesnego starzenia się. Szukaj preparatów o lekkiej konsystencji i silnej ochronie: SPF 50 jest uważany za złoty standard, ale jest też wiele kremów nawilżających z SPF do codziennego użytku.

Nawilżenie

Nawilżanie to drugi najważniejszy krok (po sanskrycie) w zapewnieniu skórze nawilżenia i zdrowia. Panuje błędne przekonanie, że osoby o skórze tłustej nie mogą stosować kremów nawilżających. To nie jest prawda! Jeśli nie odpowiada Ci gęsta konsystencja kremu, użyj nawilżającego balsamu lub żelu.

Oczyszczanie

Powierzchnia skóry jest porowata, co oznacza, że wszystko, z czym styka się nasza naga twarz w ciągu dnia — brudne powietrze, pot, zanieczyszczenia i powietrze miejskie — przenika przez skórę. Im więcej zanieczyszczeń znajduje się w porach, tym bardziej są one widoczne. Proces oczyszczania sprawia, że pory kurczą się i mniej zwracają na siebie uwagę. Wyrobienie w sobie nawyku oczyszczania skóry pomoże regularnie usuwać zanieczyszczenia z twarzy, działając jako środek zapobiegający powstawaniu zaskórników i wyprysków. Rytuał oczyszczania powinien być wykonywany raz dziennie przed snem. Jeśli jednak brakuje Ci uczucia świeżości o poranku, proces oczyszczania można powtórzyć. W zależności od rodzaju skóry, najpopularniejsze formy środków oczyszczających to żel, pianka lub krem. Formuły kremowe i żelowe delikatnie usuwają zanieczyszczenia, natomiast pianka może być nieco wysuszająca.

Maseczki z glinki są również doskonałym wyborem, ponieważ pomagają usunąć toksyny, które kryją się głęboko w naszych porach. Nie należy się niepokoić zaczerwienieniem lub wysypką po kilku pierwszych próbach — to dobry znak, że wszystkie zanieczyszczenia z dna porów wydostały się na powierzchnię.